Protez Bacak Güdük Bakımı - Nasıl Yapılır? - Protez Bacak Merkezi
564
page-template-default,page,page-id-564,bridge-core-3.0.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-29.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive
 

Protez Bacak Güdük Bakımı

Güdüğünüze İyi Bakın!

Protez bacağınızla uzun süren yürüyüşler ve konfor için güdük bakımınızı ihmal etmeyin.

Rehabilitasyon aşamasında güdüğünüzün ve sağlam bacağınızın bakımının nasıl yapılacağını öğrenmiştiniz.

 

Hastanede yatarken hemşireler ve doktorlar yaranızı temizler bandajları değiştirir ve güdük bakımınızı yapar.

 

Taburcu olunca artık rehabilitasyon aşamasında güdüğünüzün, yaranızın ve sağlam bacağınızın bakımını siz yapmaya başlayabilirsiniz. Çünkü ancak düzenli ve hassas bakım sayesinde protez bacağınızı ağrı ve acısız giyip çıkarabilirsiniz.

Doğru Güdük Bakımı Nasıl Yapılır?

Terapistinizden doğru güdük bakımın nasıl yapılacağını size öğretmesini isteyin.

Derinizin sert ve pul pul olmaması için, her sabah ve akşam ılık su ve yumuşak sabunla ile yıkayınız. Daha sonra cildinizi iyice kurulayın ve krem sürün.

 

Ottobock bakım ürünlerinden ikisi, Derma Repair ve Derma Prevent güdükdeki gibi gerilmiş ciltler için geliştirilmiştir. Cildiniz için farklı bakım ürünlerini eczanelerden bulabilirsiniz.

 

Örneğin Derma Prevent cildinizin üzerini koruyucu bir tabaka ile kaplayarak yıpranmasını engeller böylece cildiniz yumuşak ve esnek kalmış olur.

Güdük ve Enfeksiyon

Eğer güdük üzerindeki deride büzüşme ve gerilmeler olursa enfeksiyonları önlemek için bunların bakımı titizlikle yapılmalıdır.

Bu konuda tedavinizi yapan uzmanlardan yardım alınız. Ek olarak, güdük bakımı yaparken yaralanmalara, basınç ağrılarına ve su toplamalarına dikkat ediniz. Bunlar da medikal bakım gerektirir. Güdüğünüzün göremediğiniz yerlerini kontrol etmek için bir ayna kullanınız. Güdüğünüze yapılacak düzenli masaj ve dikkatli esnetmeler de bakım olarak yapılabilecek önemli unsurlardır.

 

Ayrıca yıkandıktan sonraki sabahlarda protezi bacağınızı giymek normalden biraz daha zor olacaktır çünkü ılık su güdük derisinin şişmesine neden olur.

Güdük Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi: 05559868599

Protez bacak çözümlerimiz ile yanınızdayız.

Yardıma mı ihtiyacınız var?