C-LEG Diz Üstü Protez Bacak - Özellikler - Elektronik - Protez Bacaklar
324
page-template-default,page,page-id-324,bridge-core-3.0.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-29.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.0,vc_responsive
 

C-leg Diz Üstü Protez Bacak Eklemi

 

Yüksek teknoloji ürünü C-leg, diz üstü protez kullanıcılarının yaşam kalitesini arttırmaya devam ediyor.

Doğal Bir Yürüyüş İçin C-leg

İleri teknoloji elektronik ve mekanik özelliklere sahip C-leg diz eklemi, doğal bir yürüyüş sağlıyor. Bir saniyede 50 defa ölçüm yapan mikroişlemci, yürüyüşün her anını kontrol ediyor. Yürüme hızını ve oluşan gücü saniyede 50 defa ölçmekle kalmayan sistem, aynı sırada hesaplama yapıyor. Bu gelişmiş özellikler protez bacak kullanıcısın en doğal halde yürümesine imkân veriyor.

Bundan Tam 20 yıl Önce Üretimine Başlanan, Dünyanın İlk Mikroişlemcili Protez Diz Eklemi C-leg.

C-leg diz eklemi 1997 yılında satışa sunulduğunda, protez sektörü için bir dönüm noktası oldu. İlk defa bir protez bacağın hareketleri, mikroişlemci tarafından kontrol altına alındı. Bu sayede bacağını kaybeden binlerce ampute, yeniden doğal ve güvenli bir yürüyüşe sahip oldu ve sahip olmaya devam ediyor.

Diz Üstü Protez Bacak Kullacıları İçin Yeni Bir Başlangıç.

Protez bacak kullanıcılarının günlük yaşamlarında karşılaştıkları birçok engel C-leg ile aşıldı. Mikroişlemcilli protez sayesinde artık hastalar merdiven inip çıkabiliyor, rampalarda bozuk zeminlerde yürüyebiliyor.

Yeni C-Leg 4 

Yenilenen ve devamlı geliştirilen protez diz ekleminin yeni modeli C-leg 4 piyasada. Geliştirilen özellikler ile protez kullanıcıları yumuşak zeminlerde taşlı ve çakıllı arazilerde eskiye nazaran daha güvenli yürüyebilirler. Ayakta durma hareketi diz hafifçe bükülü hale getirilse dahi, C-leg 4 tarafından sezgisel olarak fark edilir. Otururken daha rahat bir pozisyon için, otomatik oturma özelliği gibi protez bacak kullanıcıları için faydalı birçok özelliği vardır.

Öne Çıkan Özellikler

 

  • Doğala yakın bir yürüyüş sağlar.

 

  • Ani geri dönüşlerde üst düzey güvenlik özellikleri vardır.

 

  • Geri geri yürüme için arttırılmış güvenlik sağlar.

 

  • Duruş ve yürüyüş özellikleri sezgisel çalışır.

 

  • Tökezleme engelleyici otomatik sezgisel özellikler.

 

  • Artırılmış pil kapasitesi sayesinde 2 güne kadar dayanan şarz süresi.

 

  • Düşmeyi engellemeye yardımcı gelişmiş özellikler.

 

  • 136 kg ya kadar hasta kullanımına uygunluk.

Diz Açı Sensörü

Diz açısı sensörü hareketin her anında diz hızını ve diz açısını mikroişlemciye yollar. Bu sayede elektronik beyin protez bacağın durumunu eş zamanlı olarak kontrol eder.

Kablosuz Kumanda

Uzaktan kumanda sayesinde, protez bacağınızı bisiklet binme, paten kayma ve kayak aktiviteleri olmak üzere farklı aktiviteler için kendiniz ayarlayabilirsiniz.

C-leg Hidrolik Sistem

Hidrolik sistem mikroişlemci tarafından kontrol edilir. Duruşta esneme ve uzama sırasındaki doğru hareket direnci seviyesini ve ayrıca dönme fazını korur.

Lityum İyon Batarya

Pil, diz eklemini kontrol etmek için gereken enerjiyi sağlar.  Amputenin aktivite seviyesine bağlı olarak kullanım süresi değişir. Bataryanın maksimum dayanma süresi 2 gündür. Pil tamamen boş olsa bile protez hidrolik olarak kullanılabilir.

Moment Sensörlü Boru Adaptörü

Protezin beyni olan mikroişlemci, tüp adaptöründeki moment sensöründen protez üzerindeki yük hakkında önemli bilgiler alır. Bu, duruş ve dönüş aşaması arasında güvenilir bir şekilde geçiş yapmasını sağlar.

Elektronik Kontrol

Gelişmiş mikroişlemci, C-Leg protez bacağın beynidir. Sensörlerin sinyalini işler ve protezin hareketlerini eş zamanlı olarak kontrol eder. Ottobock mühendisleri gelişen teknolojiyle birlikte C-leg diz eklemini yenilemektedirler.

Sorularınız Ve Daha Fazlası İçin: 05559868599

Protez Bacak Çeşitlerimiz ve Çözümlerimiz İle Yanınızdayız.

Protez Bacak Çözüm Ortaklarımız
Yardıma mı ihtiyacınız var?